Podsumowanie startów lekkoatletów.

Dobiegła końca jesienna runda rywalizacji międzyszkolnej w zawodach lekkoatletycznych, czas więc na podsumowanie.

28 września  rozegrano w Bielsku - Białej pierwszy rzut ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wystartowało 25 uczniów naszej szkoły.

W kategorii dziewcząt uplasowaliśmy się na 1 miejscu w powiecie oraz 3 miejscu w rejonie. Chłopcy również wygrali w powiecie, a w rejonie zajęli 2 miejsce.

Na wspomniane wyniki zapracowali równo wszyscy startujący należy jednak wymienić kilka znaczących rezultatów w poszczególnych konkurencjach.

• Dziewczęta:

Wioletta Bierońska 4 miejsce w biegu na 800m.

Anna Biegun 5 miejsce w biegu na 800m.

Martyna Dudys 5 miejsce w skoku w dal.

Anna Haczek 6 miejsce w skoku w dal.

Weronika Wisła 8 miejsce w biegu na 100m.

• Chłopcy:

Emanuel Wąsek 1 miejsce w pchnięciu kulą.

Sztafeta 4x100m w składzie: Arkadiusz Barczyk, Wojciech Czul, Jakub Matuszny, Piotr Bistyga 1 miejsce.

Jakub Kupczak 3 miejsce w skoku w dal.

Zagórski Kacper 5 miejsce w pchnięciu kulą.

Piotr Bistyga 6 miejsce w biegu na 100 m.

Tomasz Kijas 6 miejsce w biegu na 800 m.

5 października w Węgierskiej- Górce przeprowadzono powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza drużyna chłopców po zaciętej walce zajęła 5 miejsce, a dziewczęta pewnie wygrały awansując do zawodów rejonowych.

11 października w Zabrzegu w zawodach rejonowych startowały sztafety przełajowe nasze waleczne zawodniczki w składzie: Anna Biegun, Martyna Dudys, Karolina Mrózek, Justyna Urbaniec, Zuzanna Duraj i Wioletta Bierońska po ciężkim biegu uplasowały się na 4 miejscu.

Podsumowując opisane starty należy podziękować wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do osiągniętych wyników, a swą walecznością i zapałem godnie reprezentowali ZSME Żywiec na arenach sportowych.